Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Ostatnie wpisy
CONTACTS
Z życia szkoły

Sprawozdanie z funkcjonowania rynku transportu kolejowego w 2020 r.

Szanowni Państwo, drodzy uczniowie!

Urząd Transportu Kolejowego zaprasza do zapoznania się z dokumentem „Sprawozdanie z funkcjonowania rynku transportu kolejowego w 2020 r.” poświęcony działalności certyfikowanych przewoźników oraz zarządców infrastruktury na polskim oraz międzynarodowym rynku kolejowym:

https://dane.utk.gov.pl/sts/sprawozdania-roczne/sprawozdania-z-funkcjon/17668,Sprawozdanie-z-funkcjonowania-rynku-transportu-kolejowego-2020.html

„Kryzys epidemiologiczny wywołany pandemią koronawirusa wpłynął negatywnie na sytuację branży transportowej. Znaczne spadki większości parametrów obrazują, z jak wieloma wyzwaniami musiała zmierzyć się kolej w dobie światowego kryzysu. Koniec 2020 r. nie wiązał się niestety z zakończeniem stanu epidemii, a kolej stoi przed zadaniem przekonania społeczeństwa, że również w tych czasach podróżowanie jest bezpieczne, a przewóz towarów efektywny i opłacalny. Mam nadzieję, że zebrane w tym raporcie dane oraz zaprezentowane analizy będą cennym źródłem informacji o rynku kolejowym w Polsce.

Zapraszam również do korzystania z danych statystycznych o rynku kolejowym publikowanych przez Urząd Transportu Kolejowego. Strona Dane Kolejowe dostępna jest pod adresem https://dane.utk.gov.pl [2]. Celem uruchomionego portalu jest zebranie wszystkich danych, jakimi dysponuje Urząd Transportu Kolejowego w jednym miejscu i dostępnych w ujednoliconej formie.

Z poważaniem

Marcin Trela

Wiceprezes Urzędu Transportu Kolejowego”

Autor

Technikum Kolejowe