Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Ostatnie wpisy
CONTACTS

Spółka CIECH Cargo nawiązała stałą współpracę z Technikum Kolejowym im. Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy. Zawarta umowa jest jednym z kolejnych zadań, jakie stawia przez sobą spółka CIECH Cargo w zakresie realizacji polityki personalnej, zmierzającej z jednej strony do zaprezentowania atutów zawodu kolejarza, z drugiej strony pozyskania nowych talentów do pracy w spółce.

Ze strony Technikum Kolejowego w Bydgoszczy umowę podpisała dyrektor Technikum Kolejowego im. Mikołaja Kopernika Mirosława Pawlak-Szablewska.

CIECH Cargo reprezentowali natomiast prezes zarządu Andrzej Pawłowski, członek zarządu Maciej Kempski oraz członkinie zespołu HR Liliana Mila i Karolina Niewiadoma.

W ramach nawiązanej współpracy uczniowie będą mieli możliwość poznania tajników pracy na technicznych stanowiskach kolejowych na terenie naszych zakładów w Inowrocławiu i Janikowie. Przypominamy, że CIECH Cargo oprócz pociągów, prowadzonych nowoczesnymi lokomotywami elektrycznymi, posiada również bocznice w Inowrocławiu i Janikowie oraz warsztaty naprawy wagonów i lokomotyw w tych lokalizacjach. Spółka aktualnie poszukuje adeptów sztuki kolejowej.

Na mocy podpisanego dokumentu CIECH Cargo gwarantuje uczniom Technikum Kolejowego w Bydgoszczy:

– realizację praktyk i staży, które będą doskonałą okazją do praktycznego poznania warunków pracy m.in. w warsztatach technicznych czy na bocznicach kolejowych,

– organizację wycieczek, warsztatów technicznych czy spotkań z praktykami, tj. osobami wykonującymi na co dzień zawody kolejowe,

– warsztaty organizowane przez Dział HR przygotowujące uczniów do wejścia na rynek pracy, uczące ich tworzenia CV i odpowiedniego przygotowania się do rozmowy rekrutacyjnej,

– uczestnictwo firmy w życiu szkoły, udział w wydarzeniach i eventach.

Autor

Technikum Kolejowe