Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Ostatnie wpisy
CONTACTS

W niedzielę 19 listopada 2023 roku przedstawiciele środowisk kolejarskich oraz wszyscy sympatycy kolei świętowali zbliżające się wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Obchody rozpoczęły się mszą św. kolejarską w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy.

Po uroczystej mszy św. poczty sztandarowe oraz pozostali uczestnicy, przy akompaniamencie orkiestry dętej wzięli udział w pochodzie.

Pierwszym przystankiem był pomnik zamordowanych podczas II wojny światowej kolejarzy, którym oddano hołd, złożono kwiaty i zapalono znicz.  Miejscem docelowym była aula Technikum Kolejowego gdzie w miłej atmosferze toczyły się rozmowy o trudach pracy na kolei.

Polska kolej nieustannie ulega rozbudowie. Taki rozwój sieci transportowej jest symbolem sprawnie funkcjonujących i nowoczesnych państw.

Realizacja tych założeń byłaby niemożliwa bez codziennego wysiłku pracowników kolei, których cechuje etos służby i poczucie odpowiedzialności. Cała społeczność Technikum Kolejowego dziękuje za Państwa profesjonalizm oraz trud włożony przez kolejarzy – pedagogów oraz opiekunów praktyk zawodowych w kształcenie młodych adeptów kolejnictwa.

Dziękujemy Prezes Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich pani Hannie Januszewskiej za trud włożony w organizację wydarzenia.

Dziękujemy Państwu Żelaznym, którzy aż ze Szczecina przyjechali celebrować razem z córką Oliwią (uczennicą Technikum Kolejowego) w ten dzień i pomogli w organizacji Bydgoskiego Dnia Kolejarza. To bardzo budujące, kiedy rodzice tak aktywnie uczestniczą w życiu naszej szkoły.

Bardzo nam miło, że kolejny rok jest z nami Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Bydgoszczy, które zaprezentowało swoje eksponaty!

Do zobaczenia za rok!

Autor

Technikum Kolejowe