10 marca 2020 roku uczniom klas drugich i trzecich została zaprezentowana wystawa „Niemiecki Nazistowski  Obóz Śmierci Konzentrationslager Auschwitz”.  Jest to wystawa historyczna, prezentująca najistotniejsze zagadnienia historii obozu, a także genezę ruchu nazistowskiego oraz specyficzne oblicze okupacji niemieckiej na ziemiach polskich. Główne akcenty położone zostały na: przyczyny założenia obozu i polityczne tło jego funkcjonowania; przebieg zagłady Żydów; różnorodne formy eksterminacji, warunki bytowania oraz zatrudnienie więźniów; formy oporu i pomocy udzielanej więźniom z zewnątrz. Odrębne plansze prezentują wyszczególnione grupy ofiar takie jak: kobiety, Romowie, dzieci lub jeńcy sowieccy.

Organizatorem wystawy był p. Grzegorz Kacprzak, dziękujemy 🙂