Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Ostatnie wpisy
CONTACTS

W środę, 22 marca uczniowie Technikum Kolejowego pod przewodnictwem ks. Marcina Szustera udali się na Jasną Górę by zawierzyć tegoroczną maturę oraz swoje prywatne sprawy Matce Bożej.

Obok aspektu duchowo-religijnego, celem wyjazdu było zwiedzanie i szersze zapoznanie się z klasztorem jasnogórskim i jego bogatą historią. Po zwiedzaniu bazyliki, zatrzymaliśmy się przy bramach jasnogórskich: Bramie Lubomirskich oraz Bramie Wałowej.

W ramach wycieczki uczniowie mogli zetknąć się z historią odwiedzając dwa muzea – Arsenał oraz Muzeum 600-lecia. W muzeach tych można zobaczyć rekwizyty związane z historią klasztoru, działalnością Paulinów oraz kultem Matki Boskiej Częstochowskiej.

Wycieczka na Jasną Górę przybliżyła nam niezwykłą wartość tego miejsca, zarówno pod względem religijnym, jak i historycznym. Klasztor Jasnogórski, często mijany bez większej refleksji, kryje w sobie wiele tajemnic, z którymi warto się zapoznać, wertując karty książek historycznych.

Autor

Technikum Kolejowe